تاریخچه بیمارستان

 

مرکز آموزشی درمانی سوانح سوختگی و ترمیمی حضرت امیرالمومنین(ع) در سال1395  هجری شمسی با زیر بنای 24000متر مربع و مساحت69000 متر مربع فعالیت خود را بعنوان بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی آغاز نموده است. بیمارستان به همت بانو نزاکت امتیاز خیر برگزیده بخش سلامت استان فارس احداث و افتتاح گردید. این بیمارستان نوساز پیشرفته ترین و بزرگ ترین بیمارستان سوختگی در جنوب کشور بوده که منطبق با به روز ترین تکنولوژی های بیمارستان سازی در خوش آب و هوا ترین منطقه شیراز در مجاورت ایستگاه راه آهن و مرکز دیالیز ابن سینا ،  با امکان پذیرش اورژانس هوایی واقع شده است .

 این بیمارستان هم اکنون دارای بخش های اورژانس، ICU، سوختگی زنان، سوختگی مردان، اطفال، جراحی ، جراحی پلاستیک و اتاق های عمل زیبایی و ترمیمی مشغول به فعالیت و خدمات رسانی به بیماران کل کشور و دارای پتانسیل پذیرش بیماران بین المللی (توریسم درمانی ) خصوصا حوزه خلیج فارس می باشد .  بخش های این مرکز آموزشی درمانی در زمینه تخصص سوختگی ، زیبایی و ترمیمی فعال بوده و با مجموع130 تخت فعال به ارائه خدمت می پردازد .  بهره گیری از تکنیک های تصویربرداری و تشخیصی پیشرفته شامل رادیولوژی پرتابل ، DDR وC-arm ، دستگاه PTS ، دستگاه Suction شور ، دستگاه دیالیز ، سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی ، وجود تخت های ویژه و مجهزICU) ) همراه با سیستم مانیتورینگ پیشرفته ، خدمات توانبخشی ، فیزیوتراپی ، آزمایشگاه ، خدمات تخصصی و مشاوره ای جهت بیماران و هتلینگ با کیفیت بالاسبب شده که این مرکز آموزشی درمانی به یکی از قطب های بزرگ ارجاع بیماران سوختگی جهت تشخیص بیماری و درمان در سطح کشور تبدیل گردد . همچنین این مرکز با همکاری اساتید مجرب و برجسته جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، اتاق عمل با تجهیزات پیشرفته و کادر مجرب ، بستر مناسبی جهت ارایه خدمات به بیماران فراهم کرده است .  درمانگاه مرکز با تخصص های دندانپزشکی ، پوست ، رادیولوژی ، سونوگرافی ، داخلی ، روانپزشک ، غدد ، توانبخشی ، چشم پزشکی ، طب سنتی و متخصص بیماری های عفونی و همکاری کادر متخصص مجرب جوان و علاقمند فعال می باشد .

روش های نوین درمان نظیر : پانسمان بدون درد، پانسمان با آمنیون  و وجود مرکز تحقیقات سوختگی و ترمیم زخم ، از برجسته ترین نقاط قوت این مرکز می باشد و ارتباط بسیار قوی با تیم پیوند بیمارستان نمازی جهت برداشت پوست دارد .

مرکز آموزشی درمانی امیرالمومنین (ع) با کادری مجرب و بستر مناسب ،  به صورت تمام وقت آماده خدمت رسانی به هم وطنان گرامی  و همچنین  بیماران بین المللی می باشد .

تاریخ به روز رسانی:
1397/08/01
تعداد بازدید:
83
مرکز آموزشی درمانی سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین
آدرس: شیراز، کیلومتر 2 جاده صدرا، بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع)
کدپستی:    7198754361 تلفکس: 36220437-071   - تلفن:  10- 36146100--071    -  تلفکس: amiralmomeninbh@sums.ac.ir
کلیه حقوق این وب سایت متعلق یه مرکز آموزشی و درمانی سوانح سوختگی و ترمیمی حضرت امیرالمومنین(ع) می باشد.
Powered by DorsaPortal