0333_x500_x_500x.jpg

مرکز آموزشی درمانی سوانح سوختگی و ترمیمی حضرت امیرالمومنین(ع) در سال1395  هجری شمسی با زیر بنای 24000متر مربع و مساحت69000 متر مربع فعالیت خود را بعنوان بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی آغاز نموده است. بیمارستان به همت بانو نزاکت امتیاز خیر برگزیده بخش سلامت استان فارس احداث و افتتاح گردید. این بیمارستان نوساز پیشرفته ترین و بزرگ ترین بیمارستان سوختگی در جنوب کشور بوده که منطبق با به روز ترین تکنولوژی های بیمارستان سازی در خوش آب و هوا ترین منطقه شیراز در مجاورت ایستگاه راه آهن و مرکز دیالیز ابن سینا ،  با امکان پذیرش اورژانس هوایی واقع شده است .

 این بیمارستان هم اکنون دارای بخش های اورژانس، ICU، سوختگی زنان، سوختگی مردان، اطفال، جراحی ، جراحی پلاستیک و اتاق های عمل زیبایی و ترمیمی مشغول به فعالیت و خدمات رسانی به بیماران کل کشور و دارای پتانسیل پذیرش بیماران بین المللی (توریسم درمانی ) خصوصا حوزه خلیج فارس می باشد .  بخش های این مرکز آموزشی درمانی در زمينه تخصص سوختگی ، زیبایی و ترمیمی فعال بوده و با مجموع130 تخت فعال به ارائه خدمت می پردازد .  بهره گيری از تکنيک های تصويربرداری و تشخيصی پيشرفته شامل رادیولوژی پرتابل ، DDR وC-arm ، دستگاه PTS ، دستگاه Suction شور ، دستگاه دیالیز ، سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی ، وجود تخت های ويژه و مجهزICU) ) همراه با سيستم مانيتورينگ پيشرفته ، خدمات توانبخشی ، فيزيوتراپی ، آزمایشگاه ، خدمات تخصصی و مشاوره ای جهت بيماران و هتلینگ با کیفیت بالاسبب شده که اين مرکز آموزشی درمانی به يکی از قطب های بزرگ ارجاع بيماران سوختگی جهت تشخيص بيماری و درمان در سطح کشور تبديل گردد . همچنین این مرکز با همکاری اساتید مجرب و برجسته جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، اتاق عمل با تجهیزات پیشرفته و کادر مجرب ، بستر مناسبی جهت ارایه خدمات به بیماران فراهم کرده است .  درمانگاه مرکز با تخصص های دندانپزشکی ، پوست ، رادیولوژی ، سونوگرافی ، داخلی ، روانپزشک ، غدد ، توانبخشی ، چشم پزشکی ، طب سنتی و متخصص بیماری های عفونی و همکاری کادر متخصص مجرب جوان و علاقمند فعال می باشد .

روش های نوین درمان نظیر : پانسمان بدون درد، پانسمان با آمنیون  و وجود مرکز تحقیقات سوختگی و ترمیم زخم ، از برجسته ترین نقاط قوت این مرکز می باشد و ارتباط بسیار قوی با تیم پیوند بیمارستان نمازی جهت برداشت پوست دارد .

مرکز آموزشی درمانی امیرالمومنین (ع) با کادری مجرب و بستر مناسب ،  به صورت تمام وقت آماده خدمت رسانی به هم وطنان گرامی  و همچنین  بیماران بین المللی می باشد .

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-11-26 10:00        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ